Nettiyhteisöistä kiinnostuneiden oma CMADFI-tapahtuma järjestetään ma 22.1.2024 jo 13. kertaa, livenä Lahden Tiedepuistossa ja etänä Zoomissa.

Ilmoittautuminen

Ilmoittautuminen vuoden 2024 CMADFI-tapahtumaan avataan ti 28. marraskuuta klo 9.

<Liveosallistuja, ilmoittaudu tässä>

<Etäosallistuja, ilmoittaudu tässä>

Tälläkin kerralla CMADFI järjestetään sekä etänä että livenä. Kumpaankin tapahtumaan ilmoittaudutaan oman lomakkeen kautta, olehan siis tarkkana, että ilmoittaudut oikeaan tapahtumaan. Kummassakin tapahtumassa on omia osioita, joita toisessa ei ole. Etätapahtuma on ilmainen, livetapahtumaan ilmoittautumisen yhteydessä kerätään myös pakollinen kahvimaksu, 15,95. Maksua ei palauteta esteen sattuessa, mutta halutessaan estyneet voivat etsiä tilalleen toisen henkilön.

Ilmoittautumisen yhteydessä keräämme Innoduelilla ideoita tapahtumamme markkinointiin. Katso suosituimmat ideat.

Tälle sivulle lisätään myöhemmin niiden osallistujien nimet, jotka antavat siihen luvan ilmoittautumisen yhteydessä. Jos antamiisi tietoihin tulee muutoksia, ole hyvä ja täydennä tietosi vahvistusviestistäsi löytyvän linkin kautta. Jos et saa vahvistusviestiä, etkä löydä sitä roskapostikansiostakaan, olet todennäköisesti kirjoittanut osoitteesi väärin. Jos sähköpostiosoitteesi muuttuu ilmoittautumisesi jälkeen, ilmoita siitä Johannalle, mieluiten sähköpostitse.

----------------------------------------------------------------------------

Keitä paikalla oli tammikuussa 2023?



Osallistujat, jotka antoivat luvan tietojensa julkaisuun netissä (55% ilmoittautuneista).
Tiedot päivitetty 22.1.23.


Liveosallistujat
Kirsi Ahonen , ,
Johanna Berlin , Digiaargh , www.digiaargh.fi, @digiaargh
Valtteri Färkkilä , Meltwater , LinkedIn: Valtteri Färkkilä, Twitter: valtsu84
Katriina Gafoor , Tulus Oy , Löydät minut nimelläni LinkedInistä
Marikka Goyal , , Olen @maryanlight Instagrammissa.
Ulla Harju , Kiipulasäätiö ,
Jere Havo , Selko Digital , Selko Digital LinkedIn, Twitter @SelkoDigital, FB Selko Digital
Bea Janhonen , , LinkedIn: Bea Janhonen, Instagram: @beastiina
Johanna Janhonen , Piilotettu aarre, CMADFI , Olen jjanhone mm. Twitterissä, Instagramissa ja Mastodonissa.
Laura Johansson , www.lvngroom.fi , Olen @laurakatriina Instagramissa
Sanna Jussila , Crazy Town Oy , Olen Sanna Jussila LinkedInissä
Sanna Jylänki , Laukaan yrityspalvelut/Laukaan kunta , @laukaanyrityspalvelut ig/fb sekä @sannajylanki if/fb linkkari, tube
Sami Kallioinen , Kirkkohallitus , Olen SamiKal Twitterissä, samikallioinen Instagramissa
Eeva Karhamo , Akava ,
Sanna Kinnunen , Jämsän kaupunki ,
Risto Korhonen , Ilona IT , Olen Ristonline Twitterissä ja Instagamissa.
Salla Laajavaara , , @sallavaan Insta+twitter
Katja Lahtinen , ,
Satu Leinonen , Jyväskylän kaupunki , Instagramissa olemme jyvaskylankaupunki ja Twitterissä JKLn_kaupunki. Henkilökohtainen tilini on Instagramissa satu.lein
Eero Leppänen , Sarastia Rekry , https://www.linkedin.com/in/eleppanen/
Suvi Lindell-Mäkelä , Jyväskylä Sinfonia , Facebook&YouTube: Jyväskylä Sinfonia, Instagram&Twitter: jklsinfonia
Merja Lindroos , ,
Mikko Markkanen , Crazy Town Oy , Linkkarista minut löytää omalla nimellä.
Sanni Marttinen , Elomatic Oy ,
Meri Mattila , Gofore , Olen Twitterissä @MeriTMattila ja LinkedInissä Meri Mattila
Minna Moshnikoff , Taitotalo , Olen Instassa ja Tiktokissa @minnamoshnikoff, Twitterissä @aamusumu
Aleksi Murtojärvi , Shard , Olen @alemarmur Instagramissa, @AMurtojarvi Twitterissä
Vilma Mutka , Mukamas Learning Design Oy , @vilmamutka - Twitter, Insta + LinkedIn
Uula Neitola , ,
Heidi Neuvonen , Jyväskylän Ammattikorkeakoulu , Olen LinkedIn:ssä, Facebookissa ja Instagramissa (oma nimi)
Terhi Pekkarinen , Jyväskylän kaupunki ,
Heli Peltola , Laukaan kunta , Olen @heliapila Twitterissä ja LinkedINissä
Matti Perkkiö , Easoft Group Oy , Minut löytää @mattiperkkio Twitteristä, Insatgtamista, Youtubesta, Facebookista, BeRealista, LinkedInistä ja TikTokista
Johanna Rautio , Taitotalo ,
Jussi Riku , Kairacross Oy , /jussiriku LinkedInissä, Facebookissa ja Twitterissä
Eeva-Kaisa Rouhiainen , Keski-Suomen Kokoomus ry , @ekrouhiainen (ig ja twitter)
Jani Rutanen , ,
Marjo Rönnkvist , Sana tai pari Oy , LinkedInissä Marjo Rönnkvist – saa verkostoitua
Ella Salmela , Crazy Town Oy , Ella Salmela linkedinissä
Essi Salminen , Sarastia Rekry ,
Siru Salminen , Tulus Oy , Löydät minut nimelläni LinkedInistä
Linda Saukko-Rauta , Redanredan Oy , @saurau Twitterissä, @sauraulinda Instassa
Petra Sievinen , Gofore Oyj , petrasi Twitterissä
Liisa Siitonen , Xennek Oy ,
Jussi Simolin , Innoduel , Olen jussi_simolin Twitterissä ja www.linkedin.com/in/jussisimolin Linkedinissä
Ilse Skog , , @Ippuli, www.linkedin.com/in/ ilseskog
Anna Sorko , Bondauttaja , Olen Bondauttaja Ingstagramissa ja Facebookissa
Sandra Suomäki , ,
Minna Takala , Hämeen liitto , @Minlii Twitterissä, Instassa & LinkedIn Minna Takala
Suvi Uski , www.someturva.fi , LinkedInistä löydyn nimellä Suvi Uski ja Instagramista @SuviUski -nimellä.
Annika Vartiainen , ,
Noora Verronen , Kaikki Somesta Oy , kaikkisomesta
Nina Viertorinne , , Löydät minut Linkkarista: https://www.linkedin.com/in/ninaviertorinne/
Sami Voutilainen , , @vousa
Tiinu Wuolio , Viestintätoimisto Medita , Olen TiinuWuolio Twitterissä, ja samalla nimellä löydyn LinkedInistä ja IG:sta. Mastodon-tili on, mutta en ole vielä aktivoitunut.
Marianna Österlund , saavutettavuusasiantuntija, Selko Digital Oy , Marianna Österlund LinkedInissa
 

Etäosallistujat

Sonja Aaltonen , ,
Katri Ahtinen , ,
Jonna Ahvonen , MLL Tampereen osasto ,
Katja Alaja , , @katjaalaja LinkedInissa ja @helsinkibits Instassa
Karoliina Alanne , , Edustan @candyontherun @mybnblive
Heli Antila , , Olen @HeliAntila Twitterissä ja LinkedInissä
Sanna Artimo , ,
Maria Kaisa Aula , , @AulaMK twitterissä ja @mariasgarden Instagramissa
Anna Availa , North Patrol , @annaavaila Twitter
Johanna Backholm , Vasa svenska församling ,
Marina Bergström , Suomen Rautatiemuseo , Ylläpidän @rautatiemuseo Instassa, oma tili @marinawirtapiri twitterissä
Lotta Björk , Lotta Björk ,
Henna Blom , Psoriasisliitto ,
Jenni Blomqvist , Ikäihmisten tietotekniikkayhdistys ENTER ry , Olemme Facebookissa @enterseniorit, Twitterissä ja Instagramissa @entersenior.
Johanna Bragge , Aalto-yliopisto , @johannabragge LinkedIn & twitter
Kirsi Campello , Itsenäisyyden juhlavuoden lastensäätiö , @KirsiCampello Twitterissä
Rosita Diop , Airpro , @airproofficial Instagramissa, Airpro Oy Linked Inissä
Henna Engren , ,
Daniel Erkstam , http://salgado.se , Olen @erkstam …everywhere
Sari Eskelinen , Terveyden ja hyvinvoinnin laitos ,
satu freyberg , Jyväskylän ammattikorkeakoulu , Olen @satufreyberg LinkedInissä, Twitterissä ja Instagramissa
Sara Fromholdt , Itla ,
Sari Granni , Tekstiililehti/STTL ry , Olen @sarigranni Twitterissä, Instagramissa ja LinkedInissä
Cecilia Gustafsson , Länsi-Uudenmaan museo/ Chappe , olen @chappe.fi instagramissa ja facebookissa
Janina Haapaniemi , Kokoomus , Twitterissä @haajanina ^^
Marelle Habilainen , Würth Elektro ,
Tiina Hakkarainen , , Olen @TiinaHakk Twitterissä
Henna Halmetvaara , Hub Panostamo/Kuopion startupien tukiyhdistys ,
Kirsi Haltia , www.sisustushaltia.fi , Olen @sisustushaltia Instagramissa ja Facebookissa
Niina Harju , Leader Karhuseutu ,
Ulla Haukijärvi , Suomen Yrittäjäopisto , Olen @UllaHow Twitterissä.
Katja Hautoniemi , Viestintätoimisto Aio , Olen @KatjahNiemi Twitterissä
Kari Heikkilä , Radiant Consulting ,
Annamari Heikkinen , ,
Sanna Heikkinen , Oulun yliopisto , Olen @heikkendeeli Twitterissä
Kristiina Heinonen , ,
Heidi Heinänen , Hannes Snellman , Olen @heidimarya Instagramissa ja Twitterissä
Heidi Hellman , ,
Taina Maria Hietamäki , , Olen @TainaHietamaki Twitterissä ja https://www.linkedin.com/in/tainahietamaki/ Linkedinissä
Maria Hietanen , , Olen @stowaway.productions Instagramissa, Facebookissa ja Tiktokissa
Salla Hiltunen , , LinkedInissä: www.linkedin.com/in/salla-hiltunen
Nina Hirvensalo , , LinkedIn: @ninahirvensalo
Jenny Hirvonen , ,
Toni Hopponen , Flockler , Olen tonihopponen Twitterissä ja Instagramissa
Kaisa Huttunen , Zoner Oy , Olen @kaisa_huttunen Twitterissä ja LinkedInissä /in/huttunenkaisa
Jenni Huurinainen , Itä-Suomen yliopisto (UEF) , Löydät minut LinkedInistä: www.linkedin.com/in/jennihuurinainen
Helena Hämäläinen , , LinkedIn profiilini: https://www.linkedin.com/in/helena-hamalainen/
Heidi Härkönen , OhjausAvain Oy , https://www.linkedin.com/in/heidi-harkonen-2885a291/
Kirsi Immonen , SomeWelho ,
Sini Immonen , , Olen @sini.zen Instagramissa
Juha Jalonen , , @JuhaJalone Twitter
Elisa Joki-Anttila , ProCom , Olen @Elisa_JokiA Twitterissä ja @elisariittamaria Instagramissa.
Pia-Maria Jokipii , Ruokavirasto ,
Sanna Juttula , somessa.com ,
Taija Jyrkäs , Photo North – Pohjoinen valokuvakeskus , @photonorthfi
Kirsi Jännes , Valokuitunen , Olen @linkedin.com/in/kirsi-jannes ja @kiherma Twitterissä
Johanna Järviniemi-Raekallio , Suomen kello- ja korumuseo Kruunu ,
Kati Kaarlehto , Turun yliopiston viestintä ,
Eija Kalliala , Enter ry , Olen @eijakalliala Twitterissä ja Instagramissa.
Tommi Kanon , Insome tmi. , Katso some-tilit osoitteessa: www.linktr.ee/insome
Hanna Kansanen , Visit Jyväskylä Region ,
Salla Karjalainen , Liikuntatieteellinen Seura , Olen @sallakarjala Twitterissä.
Markus Kartano , ,
Maria Kauranen , Hämeenlinnan kaupunki ,
Sami Kelhä , Ilmarinen , Olen @SamiKelha Twitterissä
Arja Kero , Nyyti ry , Olen LinkedInissä: www.linkedin.com/in/arja-kero ja Nyyti ry:n tilit Instagramissa @nyytiry, LinkedInissä nyyti-ry, Twitterissä nyyti_ry.
Marja Keränen , Viestintätoimisto Medita , https://www.linkedin.com/in/marjahkeranen/
Kaija Ketola-Annala , Atria , Olen @KKetolaAnnala Twitterissä, Kaija Ketola-Annala LinkedInissä.
Anssi Ketonen , Suomen Kylät ry , www.linkedin.com/in/anssi-ketonen
Tytti Kettula , Seinäjoen kaupunki , Olen @kettutytti Twitterissä ja @tyttikettula Linkdedinissä
Marjo Kiljunen , Kirkon viestintä , Olen @MarjoKiljunen Twitterissä ja @marjo_ki Instagramissa
Eeva Kiuru , Terveyden innovaattorit , Olen @eevakiuru kanavissa Fb, twitter, LinkedIn sekä #terveydeninnovaattorit
Seija Knuutila , , Olen @sknuut Twitterissä ja Instagramissa
Mari Koivisto-Rajala , Suomen Siirtolaisuusmuseon tuki ry ,
Ida Koivuniemi , Tampereen yliopisto ,
Susanna Koljonen , Videosi.fi tarjoaa videomarkkinoinnin valmennusta ja palveluita yrittäjille , Instagram: @videosifi, Tiktok: videosi.fi, Youtube: @videosifi
Minna Koramo , Metsähallitus, Luontopalvelut ,
Anu Korhonen , KSL-opintokeskus , @anukorho Twitterissä
Helmi Korhonen , Sosped-säätiö , LinkedIn: Helmi Elina Korhonen https://www.linkedin.com/in/helmielinakorhonen/, Twitter, Mastodon, Ig ja muut: @rakshuFI ja Fbssä https://www.facebook.com/helmielinaa
Karoliina Korhonen , Nuori Taide , @nuoritaide
Päivi Korpisaari , Helsingin yliopisto , Olen @PKorpisaari Twitterissä
Eeva Koskimäki , Nokian seurakunta ,
Arja Kuittinen , ,
Mira Kupari , ,
Paula Kupari , Rauman merimuseo , Instagram: rauma_maritime_museum, Facebook: Raumanmerimuseo,
Sina Kurki , ,
Johanna Kurkikangas , Nokian kaupunki ,
Elina Kutramoinen , kotoutumisentukena.fi / Uudenmaan ELY-keskus ,
Kaisa Kuusela , ,
Minja Lappalainen , ,
Anna Latomaa , Raahen museo , @raahenmuseo Instagramissa ja Facebookissa
Eveliina Laurila , Suomen tietokirjailijat ,
Sirkku Laurila , ,
Inka Leisma , Verohallinto ,
Niina Leppälä , Koulutuskeskus Salpaus ,
Anna Lind , julkisen alan viestijät JAT ry , @AnnisLind Twitterissä ja Instassa, Linkkarissa yllättäen omalla nimellä.
Tea Lindroos , Viestintätoimisto Medita , Instagram: @teatlindroos, Twitter: @TeaLindroos, Linkedin: tealindroos
Johanna Lohiluoma , Ohjelmisto- ja e-business ry , Olen @jlohiluoma Twitteristä ja Instagramissa
Leena Luomajärvi , ,
Helna Luoto , Tradenomit , Verkostoidun mielelläni LinkedInissä. https://www.linkedin.com/in/helna-luoto/
Kirsi Lönnmark , Hunajayhtymä ,
MAIJA MAKKONEN , UFF ,
Marika Malmi , WinNova , Olen Twitterissä @_Marma_ ja minut löytää myös Linkedinistä
Marika Mantere , Työelämän pelisäännöt -palvelu , Olen @Marika Twitterissä.
Ari Marjamäki , Aquarian Yoga , Olen @AquarianYoga Facebookissa ja Instagramissa
Marie Mattila , ,
Eveliina Miettunen , freelancer , @evemiettunen Instagramissa ja Twitterissä, nimellä Eveliina Miettunen LinkedInissä.
Oona Mikkola , ,
Tea Mills , , "olen @mills_tea Twitterissä, teamills68 Instagramissa
Mari Minkkinen , ,
Tanja Minkkinen , Jamk ,
Päivi Montgomery , Konsultti, MPS , Olen Päivi Montgomery LinkedInissä ja Instassa tilini on Uratädin_selitykset
Sanja Mursu , Oppiva Invest Oy ,
Elli Murtonen , Pikku Kakkonen / Yle ,
Tiina Mylläri , Kangasalan seurakunta ,
Sari Mäenpää , ,
Katariina Mäkelä , Museoalan ammattiliitto MAL ry , Olen twitterissä @MakelanKata
Pauliina Mäkelä , Kinda Oy , Olen @pauliinamakela somessa.
Sanna Mäki-Tuuri , Hippolis - hevosalan osaamiskeskus ry , @hippolis, @hippolisry
Anu Männikkö , Seinäjoen kaupunki ,
Jenni Niemelä , Ensto , Olen @JenniNiemela Twitterissä, LinkedInissä verkostuidun myös mielellään!
Marjo Nieminen , TAKK , Olen @nieminenm Twitterissä.
Renja Nikula , IBD ja muut suolistosairaudet ry ,
Nina Nummentalo , ,
Ilkka Numminen , Metsähallitus, Luontopalvelut ,
Jonna Nurminen , , Twitter jonna_riikka
Eeva Nyyssönen , UNU-WIDER ,
Mirkka Oja-Leikas , ,
Terhi Ollikainen , Aalto-yliopisto ,
Jenni Orjasniemi , Vapaaehtoiskeskus Pysäkki / Hämeenlinnan kaupunki , @vapaaehtoiskeskuspysakki Instagramissa ja facebookissa
Saara Paajanen , ,
Hanna Paasikoski , Maahanmuuttovirasto , Olen @hannarp Twitterissä ja Mastodonissa.
Aino Pajukangas , Aivela Oy , Olen @ainopajukangas Instagramissa ja LinkedInissä sekä @pajukangas Twitterissä
Janne Palander , Helsingin kaupunginkirjasto / Kallion kirjasto , Olen Kallion kirjasto: Instassa, Facessa ja Twitterissä
Minna Palovaara , ,
Paula Pasanen , Pirkanmaan hyvinvointialue , @paulapas_
Karin Pasila , Kiipulasäätiö ,
Minna Patrikainen , Idea Group ,
Sirpa Patronen , , Olen sirpa.patronen Instassa ja Twitterissä.
Anni Peltonen , ,
Kirsi Petäjämäki , , Olen @waupet
Jenni Piela , ,
Virpi Pietiläinen , Karvi , Olen @virpiet Twitterissä.
Matti Pihkala , , Olen @MattiPihkala Twitterissä, olen @Pihkalanmatti Mastodontti.fi:ssä, Olen @MattiPihkala Instagramissa
Nanna Pikkarainen , Ornamo ry ,
Taija Pitkänen , Koulutuskeskus Salpaus , @taijamaria10 Instagramissa, Twitterissä
Inari Porkka , Porvoon museo , @porvoonmuseo Facebookissa ja Instagramissa
Heidi Porttila , Porin taidemuseo , Porin taidemuseo Instagramissa ja Facebookissa @poriartmuseum
Pia Pouttu , Taksi Helsinki Oy ,
Hanna Puro , Zento , https://www.linkedin.com/in/hannapuro/
Outi Puukari , Jyväskylän seurakunta ,
Heidi Pyhälahti , Varsinais-Suomen hyvinvointialue, Tulevaisuuden sosiaali- ja terveyskeskushanke ,
Riitta Raesmaa , Kamoon Digital Oy / ContractZen Oy , Olen @raesmaa Twitterissä, Mastodonissa ja Post Newsissa.
Timo Rainio , TAMK , Olen @timorainio LinkedInissä, twitterissä, Facebookissa ja Instragamissa
Johanna Raivio , SPR Hämeen piiri ,
Anu Randén-Siippainen , Suomen Automaatioseura ry , @arandens, @automaatioseura
Päivi Rauhala , PRH ,
Saara Rautanen , Helsingin yliopisto ,
Miia Reiman , WinNova ,
Krista Rintala , Seinäjoen kaupunki ,
Kaisa Rissanen , Someturva ,
Sisko Ruponen , , @SiskoRuponen Twitterissä
Jutta Ruusunen , , Minut löytää Twitteristä @juttaruusunen ja LinkedInistä linkedin.com/in/gettoknowjutta
Jonna Rytinki , Neuroliitto ry , Olen @jonnarytinki Instagramissa.
Aniina Räike , , Olen @aniinaraike Twitterissä, Instagramissa ja TikTokissa
Sanna Saari-Salomeri , Helsingin yliopisto , Olen @SannaSaariS Twitterissä.
Saarinen Saija , Helsingin yliopisto ,
Annmari Salmela , Toimilo Oy , Olen @AnnmariSalmela LinkedInissä, Olen @AnnmariSa twitterissä
Marika Salmi , , https://www.instagram.com/maarika_s/ , https://www.facebook.com/marikasalmiphotography , www.linkedin.com/in/marika-salmi
Suvi-Kukka Salonen , Aalto ARTS Books ,
Piritta Seppälä , Viestintä-Piritta Oy , Twitter @Piritta Instagram @Piritta4
Riikka Siuruainen , Laurea UAS ,
Riina Stén , Helsingin kaupunki, sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala , Twitterissä: @riina_sten
Tarja Suomalainen , Keravan seurakunta ,
Minna Syri , Finland Festivals ,
Veera Säilä , ,
Hanna Takala , Zento , @hannatakala LinkedInissä
Terhi Takkinen , Pidä Saaristo Siistinä ry ,
Nina Talvela , ,
Anna-Maija Tapojärvi , Laurea AMK , Olen LinkedInissä
Saara Teirivaara , Verkkokauppa.com / @verkkokauppacom ,
Laura Tikkanen , Puhas Oy , @LauraTikkanen1 Twitterissä
Eveliina Toivonen , HAMK ,
Sari Toivonen , Turun ensi- ja turvakoti ry , Olen @sariitoivonen Twitterissä, @sirusari Instassa
Annukka Tolkki , Turun yliopisto , @annukkatolkki LinkedIn, Twitter
Terhi Tolonen , ,
Anna Toppari , , @annatoppari
Paula Toukonen , Pirkanmaan Mielenterveys ry , twitter.com/paulatoukonen, linkedin.com/in/paulatoukonen
Tappu Valkonen , Positiiviset ry , Instagramissa @positiiviset_hivfinland
Riku Valleala , KIHU ,
Johanna Valtari , Fennia , @fennivakuutus Instagramissa
Virpi Valtonen , MTV Oy ,
Paula Vannesluoma , Suomen Siirtolaisuusmuseo ,
Päivi Vesala , , Olen @paivivesala_art Instagramissa, @mielikuvia Facebookissa
Sara Vihinen , Suomen eOppimiskeskus ry , Yhdistyksemme on @eoppimiskeskus Instagramissa ja Twitterissä.
Jaakko Viitala , , https://www.linkedin.com/in/jaakkoviitala/
Sade Johanna Virtanen , Sataedu , Olen @sadejohanna Instagramissa
Salla Virtanen , Rakennusliitto , Olen @sallavirt Twitterissä ja Instagramissa.
Jukka Viskari , , Olen @VJ_viestijukka visertimessä ja @noflashclicks Instassa.
Leena Vuorenmaa , Sexpo-säätiö ,
Matti Vuori , ,
Harri Vuoti , Sara Hildénin taidemuseo ,
Lotta Väinölä , Alma Media ,
Veera Värtinen , Yle ,
Laura Walden , Jämsän kaupunki ,
Lotta Watia , Tampereen Särkänniemi Oy ,
Lotta Watia , Särkänniemi ,
Mariikka Whiteman , ,
Milla Åman Kyyrö , Metropolia Ammattikorkeakoulu , Kontaktoi Linkkarissa @millaamankyyro
Heta Ängeslevä , Helsingin kaupunki ,