Hurraa, jo 10. #CMADFI! Nettiyhteisöistä kiinnostuneet kohtaavat etänä ma 25.1.21.

llmoittautuminen

Ilmoittautuminen CMAD:iin avataan torstaina 26. marraskuuta kello 12.00.
Zoomissa järjestettävä tapahtuma on tuttuun tapaan osallistujille maksuton. 

Linkki ilmoittautumislomakkeeseen

PS. Tälle sivulle lisätään myöhemmin lista niiden ilmoittautuneiden nimistä, jotka antavat ilmoittautuessaan luvan tietojensa julkaisuun. 

To 26.11. kello 14.53 osallistujia oli 105 kappaletta ja sen kunniaksi Johanna lisäsi tälle sivulle listan niiden osallistujien nimistä, jotka olivat antaneet siihen luvan. Nimet päivitettiin uudestaan
pe 27.11. kello 6.42, jolloin ilmoittautuneita oli 206,
su 29.11. klo 15.10., kun ilmoittautuneita oli 300, 
to 3.12. klo 9.10, kun ilmoittautuneita oli 350 (kaikkien aikojen kävijäennätyksemme on 340) ja
ke 9.12. klo 16.06, kun ilmoittautuneita oli 400,
ti 29.12. klo 7.22, kun ilmoittautuneita oli 451.
ma 4.1. klo 18.10, kun ilmoittautuneita oli 516 ja
pe 8.1. klo 13.43, kun tapahtuma oli tullut täyteen (700 henkilöä).

Saako nimesi ja seuraavaksi antamasi tiedot (Twitter-tili, organisaatio) julkaista CMADin nettisivulle tulevassa osallistujalistauksessa? : Kyllä

Pia Adibe, piadibe, LUT-yliopisto
Eevastiina Aho, Eevastiina1, Tieteentekijät
Jan Ahonen, janahonen, Kirkko Helsingissä
Kirsi Ahonen, KirsiA
Jukka Ala-Mutka, jukkaam, Jukkaam.com
Karoliina Ala-Opas, Elämys DMC
Katja Alaja, KatjaAlaja, Katja Alaja Creations
Siina Alaranta, Turun kaupunki
Mari Ampuja-Valaja, HMLkaupunki, Hämeenlinnan kaupunki
Sari Andersson, SariAndersson, Tampereen Työväen Teatteri
Iiro Antero, anteroiiro, PinMeTo
Heli Antila, HeliAntila, freelancer
Karri Anttila, Kanttila, Lvngroom Oy
Mari-Anne Aronen, Viestintätoimisto Selander & Co.
Jami Arvonen, Markkinointikonsultti Jami Arvonen
Taina Asikainen, Pihtiputaan lukio, Partio- ja johtajalinja
Marika Auvinen, marikauv, Etelä-Savon ammattiopisto
Anna Availa, AnnaAvaila, North Patrol
Teija Benaissa
Johanna Bragge, johannabragge, Aalto-yliopisto
Susan Calonius, Coolla
Lotta Cederberg
Toni Degerlund, mediaruukki, Mediaruukki
Nina Elfvengren, ninnunina, Espoon kaupunki
Kalle Elomaa, Heplan Oy
Daniel Erkstam, erkstam, salgado.se
Jesse Eskelinen, jesyyman, Heimo Films Oy
Sari Eskelinen, sariannees, THL
Maija Faehnle, maija_f, SYKE
Pia Fast, MrsFast, Fortum
Maarit Fred, maaritfre
Maikki Frisk, bluebcc,  maikkiki, Blue Cloud Consulting Oy
Sara Fromholdt, itlasaatio, Itla
Olga Gassen, omgassen, Kela
Eija Gerlander, Eija Gerlander, Bängeri Oy
Sari Granni, sarigranni, sarigranni
Maija Haaranen, MBMaija
Ari Haasio, Seinäjoen ammattikorkeakoulu
Janne Haikka, digitaattori, Sininauhaliitto ry
Laura Halvari, Metsähallitus
Toni Hannukainen, Emotion Junkie / Breaks Finland oy
Minna Hannula-Sormunen, Turun yliopisto
Ulla Harju, Ulla_Ha, Kiipulasäätiö
Merja Haverinen, merjahave, Viestintätoimisto Selander & Co.
Annamari Heikkinen, AnnamariHeikkin, Metsä Group
Sanna Heikkinen, Oulun yliopisto
Anne Heikkonen, annehei, Nelonen Media Live
Suvi Heimola, Vaisala
Heidi Hellman, Hellman_Heidi, SPR Ilmastovaikuttajat
Nilla Hietamäki, NillaHietamaki, Verohallinto
Maria Hietanen, Stowaway Productions
Miia Hiironen, miiahiironen, Hubittaako- hanke/Pihtipudas
Tina Hilck, TiNaH85, MLL:n Varsinais-Suomen piiri
Karoliina Hillman, 3 Kaverin jäätelö / HILLEA
Jaana Hiltunen, jaana_hiltunen, Pohjois-Savon ELY-keskus
Laura Hinkkanen, laurahinkkanen
Elina Hirvonen, hirvonen_elina, pilvenmaki_rata
Jenny Hirvonen
Sara Hokkanen, sarahokkanen
Suvi Hokkanen, Nodeon
Katariina Hopponen, kata_hoo, Metsähallitus
Toni Hopponen, tonihopponen, Flockler
Sari Hosio, shosio, Luova arvotoimisto Trust
Nina Hotti, ninahotti, Euroopan komission Suomen-edustusto
Mirka Huhtala, MirkaHuhtala
Suvi-Anni Huhtinen, suvi_anni, Turun yliopisto
Henna Huovinen, HuovinenHenna
Leena Huovinen, Kerava
Sari Huovinen, Nordstock Ltd Oy
Marjo Huttunen, marjo_hu
Miia Hyvärinen, hyvismii, Alva
Terttu Häkkilä
Teija Hänninen, teijahanninen, Alva
Heidi Härkönen, ohjausavain, OhjausAvain Oy
Tia Härkönen, tiaharkonen, Viestintäpalvelu Taika
Miia Iivari, MPK
Tiina Ikonen, Etelä-Savon ELY-keskus
Aki Ilmanen, ailmanen, Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
Maria Iltola, Karelia AMK
Jemina Immonen, Valoa Digital
Kirsi Immonen, SomeWelho
Olli Immonen, Sähkö & LVI-Palvelu Kipinä
Sini Immonen
Petri Inomaa, petriinomaa, Munuais- ja maksaliitto
Ellen Into, elleninto, DNA Oyj
Emmi Isokoski, emmiisokoski
Anne-Maarit Itänen, PargasParainen, Paraisten kaupunki
Juha Jalonen, JuhaJalone, Sallila Energia Oy
Bea Janhonen, beastiina
Johanna Janhonen, jjanhone, Piilotettu aarre
Laura Johansson, laurajohansson, Lvngroom Oy
Pia-Maria Jokipii, PiaMariaJ, Ruokavirasto
Marja-Leena Joukainen, Tulosmarkat Oy
Susan Joutsenvuo, Asianajotoimisto Svahn Oy
Camilla Juntunen, CamillaJuntunen, ELY-KESKUS
Tiia Juntunen, JuntunenTiia, Tecinspire Oy
Sanna Jylänki, sannajylanki, Redesan Oy
Pirkko Järvelä, K.H.Renlundin museo
Olli Järvenkylä, Reppujareissum, Reppuretki
Saara Järvinen, Kuudes
Kati Kaarlehto, Turun yliopisto
Kukka Kalin, kukkakalin, Mainostoimisto Kuke
Raija Kaljunen, raijakaljunen, Helsingin Konservatorio
Juha Kallanranta, Kopiosto ry
Eija Kalliala, eijakalliala, IT-kouluttajat ry
Mirja Kallio, mkkal, Ruokavirasto
Teemu I.Kallio, DigiLapiomies, Stora Enso Oyj Wood Supply Finland
Anne Kalliomäki, akalliom, Tarinakone Oy
Sari Kangasoja, eautoilija, eautoilija.com
Sami Kankaanpää, kankaanpaasami, Elisa Oyj
Mervi Kankainen
Oona Kankkunen, Network & Growth
Katriina Kantonen, Eezy Oyj
Satu Kantti, SatuKantti, Tampereen yliopisto
Hanna Karhunen, karhunenhanna, Psoriasisliitto
Kaija Karjalainen, kaijakar, Keva
Salla Karjalainen, sallakarjala, Liikuntatieteellinen Seura
Valtteri Karjula, valtterikarjula, Perustava
Aki Karkulahti, KarkulahtiAki, Markkinointitoimisto Call To Action
Mika Karvonen
Teo Karvonen, TeoKarvonen
Laura Katajisto, laurakatajisto, Adina Solutions Oy
Mari Kaunisto, KaunistoMari, Helsingin yliopisto/FIMM
Sami Kelhä, SamiKelha, Ilmarinen
Birgitta Kemppainen, Suomen Digimarkkinointi Oy
Johanna Kemppinen, JonnaKe
Marja Keränen, marja_keranen, Viestintätoimisto Medita
Anne-Mari Keskitalo, Viessmann Oy
Anssi Ketonen, Suomen Kylät ry
Tytti Kettula, kettutytti, Seinäjoen kaupunki
Marjo Kiljunen, MarjoKiljunen, Kirkon viestintä
Anna Kiminki, kiminkianna, Visma Tampuuri
Marija Kireeva, My Mainos Oy
Jaana Kirkkala, JaanaKirkkala, Sataedu
Johanna Kivimäki, kivimakijohanna, Notkia IT Oy
Kati Kiviniemi, katikiviniemi, Aalto EE
Pia Kiviranta, Pikistar1, Pikistar
Lina Kjällström, Fitbit
Riikka Kohtamäki
Anna Koivisto, annakoivisto, Viestintätoimisto Telegraafi
Marina Koivu, nomadhelsinki, StepUp Oy
Elina Koivumäki, ElinaKoivumaki, Growpolis
Kati Koivunen, KoivunenKati, Lapin amk
Mari Koivunen, marikoivunen, Työterveyslaitos
Ida Koivuniemi, Tampereen yliopisto
Minna Koramo
Helmi Korhonen, rakshuFI, Somerajaton, Sosped-säätiö
Risto Korhonen, Ilona IT Oy
Pipsa Korkeaoja, Qreform, Espoo
Jukka Korpela
Suvi Koskela
Eeva Koskimäki, eeva_k, Nokian seurakunta
Elina Koskipahta, elinakoskipahta, Infine
Kristian Kotilainen, krisukotilainen, Duolog Oy
Rita Kovacs, Rieska-Leader ry
Juha Krapinoja, jukra59
Riina Kruut, RiinaKruuttmi, Riina Kruut
Terhi Kuisma,TerhiQ
Pinja Kuivalainen, PING Helsinki
Anniina Kumara, Visit Lakeus
Paula Kupari, Rauman merimuseo
Lea Kurki, leakurki, Järvenpään kaupunki
Johanna Kurkikangas, JKurkikangas, Sastamalan kaupunki
Kaisa Kuusela, KuuselaKaisa, Sarastia Rekry Oy
Henni Kuusisto, Diak
Sara Kuusivuo, Stoori by Sara Oy
Johanna Kyllönen, Katepal Oy
Laura Kärki, Kulttuuritalo Valve / Oulun kaupunki
Päivi Kärnä, Suomi-Venäjä-seura
Salla Laajavaara, Sallavaan
Kaisa Laatikainen, MOST Digital Oy
Leena Lagerblom, MicroMedia
Jarmo Lahti, jarmolahti, Infocrea Oy
Hanna Laine, laineenhanna
Mareena Laine, Nuorten Suomi ry
Maria Laitinen, ordinare, Tavararemontti Oy
Sanna Laitinen, Laukaan kunta
Hanna Lak, revenueforum, Nordic Revenue Forum
Jessi Landen, Kimmellys Oy
Petri Laukkanen, muraalitaideymt, YMT Muraalitaide
Antti Laukkarinen, Jyväskylän kaupunki
Eveliina Laurila
Sirkku Laurila, SirkkuLaurila
Elisa Lautala, elisalautala, Tutkitun tiedon teemavuosi 2021
Jade Lehtinen, Maanmittauslaitos
Marika Lehto, Turun kaupunki, viestintä
Terhi Lehtonen, Urban Bloom Oy
Suvi Lehtovaara, suvimaaret, Elisa
Hanna-Mari Leppänen
Pia Leppänen, pialep, TVO
Lotta Lilja, Karelia AMK
Anna Lind, AnnisLind, Poliisi
Kirsi Lindgren, KirsiLindgren, Viestintätoimisto Selander
Pauliina Lindgren, PauliinaLindgre, Riihimäen Messut Oy
Marita Lindqvist, Visma
Tea Lindroos, TeaLindroos, Viestintätoimisto Medita
Virve Lindström, VirveLindstrom, Etelä-Karjalan liitto
Riina Linna, RiinaLinna, Tekniikan museo
Jaana Luostarinen, jaana_luo, OKM
Helmi Luukkainen
Marika Luukkanen, Marikaluu, Freelancer | MÖRK
Jamima Löfström, LofstromJamima, Kotus
Johanna Maasto, jmaasto, Ammattiliitto Unio ry
Terhi Majasalmi, terhimajasalmi, Vauraat Oy
Maija Makkonen, MakkonenMai, UFF
Marika Malmi, _Marma_
Tiina Manninen, TiinaManninen, Valo
Veli-pekka Manninen, Kansallisen Sivistysliiton opintokeskus KANSIO
Anna-Mari Martikainen, Anna_Mari_M, Tays
Ronja Martikainen
Sanna Martin, HKSSeinajoki, Seinäjoen kaupunki
Paula Marttinen, paulamarttinem
Sanni Marttinen
Sanni Marttinen, Elomatic Oy
Marika Mast, marikamast
Päivi Matala, IHME Helsinki
Meri Mattila, MeriTMattila, Gofore
Minna Mattsson, MinnaMattsson, Motiva Oy
Maria Maunula, Murderous_Maria, Nitro Games
Mari Merenluoto, Lahden Yliopistokampus
Virpi Messman, VirpiMe, Hywin oy
Aikku Meura, AikkuMeura, Päivälehden museo
Timo Miettinen, LämpöYkkönen Oy
Tanja Minkkinen, MinkkiTa, JAMK
Marjo Misikangas, MarjoMisikangas, Ruokavirasto
Minna Moshnikoff, aamusumu, Taitotalo
Mari Murola
Arttu Myllys
Miia Mäenmaa-Ketola, MaenmaaMiia, Oma Assistentti
Marianna Mäkelä, JAMK
Mikko Mäkelä, mikkojbmakela, Kirkkohallitus
Pauliina Mäkelä, pauliinamakela, Kinda Oy
Sari Mäkelä, Sari_Makela
Sanna Mäki-Tuuri, hippolisry, Hippolis
Laura Mänki, lauramanki, Joy & Order
Anu Männikkö, anumannikko, Seinäjoen kaupunki
Mirka Niemelä, MTKUusimaa, MTK-Uusimaa
Niina Nieminen
Joni Nikkanen, Yrittäjä
Minna Niukkanen, MinnaNiukkanen, Kaakkois-Suomen ELY-keskus
Camilla Nokelin, CNokelin
Susanna Norja, susannanorja, Kemppi Oy
Marja Nousiainen, FutureMarja, FutureMarja
Menni Nousiainen, mennipeikko, Mäntsälän seurakunta
Pilvi Nummi, pilvinummi, Aalto-yliopisto
Paula Numminen, Kotimai.fi
Rilla Nummisalo, RillaNummisalo, Berner Oy
Terhi Ojala, TerhiOjala
Maria Ojanen, mariassusanna, Porin yliopistokeskus
Terhi Ollikainen, tollikain, Aalto-yliopisto
Laura Ollila, ollilanlaura, Kuusamon Juusto
Hani Olsson, Haniolsson, Valtiokonttori
Pirjo Onikki, pirjo_oni, Maaseutu.fi
Pinja Orre, pinghelsinki, PING Helsinki
Timo Ovaskainen, TimoOvaskainen, Asuntamo Oy
Saara Paajanen, SaaraPaaja, SOSTE ry
Hanna Paasikoski, hannarp, Maahanmuuttovirasto
Aino Pajukangas, pajukangas, Viestintätoimisto Aivela
Annaleena Pakkanen, alpakkanen, Medialähetys Sanansaattajat
Janne Palander, kallionkirjasto, Kallion kirjasto
Jenniina Palmu, Seinäjoki Congress Oy
Sanna Palmu, Toukoruoka
Mirja Palola, Taiga Chocolate Oy
Minna Palovaara, Minnanen
Johanna Parmanen
Paula Pasanen, paulapas_, Tays
Rita Pasanen, AKK Sports Oy
Karin Pasila, Kiipulasäätiö
Mika Patrakka, Mikapatrakka, Elomatic Oy
Maria Pecoraro, MariaPecoraro7, Viestintätoimisto Medita
Terhi Pekkarinen,  TerhiPe, Jyväskylän kaupunki
Jenni Pekkinen
Nuppu Pelevina, nuppupelevina, Spjl
Heli Peltola, heliapila, Laukaan kunta
Tiia Penttinen, Aalto-yliopisto
Matti Perkkiö, mattiperkkio, LämpöYkkönen Oy
Markus Pesonen, MarkusPesonen, Nature Solutions Oy
Virpi Pietiläinen, virpiet, Karvi
Jenna Pigg, Soihtu / JYY
Matti Pihkala, MattiPihkala
Pia Pihlainen, PiaPihlainen
Minna Piispanen, minnapiis, SenioriVerkko
Elina Pirhonen, PirhonenElina, TietoEVRY
Sari Pitkänen, spitkanen, UEF
Taija Pitkänen, taijamaria, Koulutuskeskus Salpaus
Petteri Pohjonen
Kati Poikonen, KaPoiko, JAMK
Aino Pokela, ainopokela, Koulutuskeskus Salpaus
Tiina Puhakka, TiinaPuhakka, Ekami
Esko Pulliainen, EskoPulliainen, JAMK
Riitta-Ilona Pummi-Kuusela, riittailonah
Harto Pönkä, hponka, Innowise
Aija Pöyri, aijjaa, Leppävaaran seurakunta
Annina Qvist, Elisa
Riitta Raesmaa, Raesmaa, Kamoon Digital Oy
Sonja Rahkonen, rahkosensonja
Timo Rainio, timorainio, TAMK
Tiina Rantakoski, rantakoski, Vaasan yliopisto
Satu Rantakärkkä, Nuorten turvatalo, Punainen Risti
Jari Rantala, jariran, Roll with me Digital
Menna Rantala, Hamk Oy
Anu Rantamäki, AnuRantamaki, Kokkolan yliopistokeskus Chydenius
Tiia Rantanen, kannoilla, Keski-Suomen ELY-keskus
Päivi Rauhala, paivir
Susanna Rautio, Susar, Helsingin yliopisto
Iina Remonen, iinarem
Katja Repo, KatjaRepo, Tuusulan kunta
Sanna Reuna, sannareuna
Maarit Riikonen, Maarit_Riikonen
Jussi Riku, jussiriku, Kairacross Oy
Marjut Rima
Markku Rinne, Hämeen Yritysviestintä Oy
Hanna Rinta, HannaRinta, Firstbeat Technologies Oy
Krista Rintala, kristarintala, Seinäjoen kaupunki
Johanna Risku, Asennemedia
Eija Rissanen, RissanenEija, Keravan kaupunki
Kaisa Ristimella, KaisaRistimella
Heidi Rosbäck, heidirosback, Nuorten Akatemia
Eeva-Kaisa Rouhiainen, ekrouhiainen, Keski-Suomen Kokoomus
Nuppu Rouhiainen, NRouhiainen, Business Finland
Maija Ruokonen, Turun NMKY - YMCA Turku
Nella Ruonala
Sisko Ruponen, SiskoRuponen, Suomi-Venäjä-seura
Jutta Ruusunen, JuttaRuusunen, Sunborn Group
Maija Ryyppö, mehryyppo, Visit Turku/Turun kaupunki
Aniina Räike, aniinaraike
Heli Räty, heli_raty, Contentum Oy
Juja Räty, Spoods.fi
Jarmo Röksä, roexae, Humanistinen ammattikorkeakoulu (Humak)
Sami Saarenpää, samisaarenpaa, KTI Laskutus Oy
Saija Saarinen, Helsingin yliopiston Avoin yliopisto
Salla Saarinen, salsaari, Radical Soul Oy
Sanya Saarinen, Someleontti, #Someleontti
Seppo Saarinen, saarinense
Teija Saarinen, teisaa
Pia Saikkonen, PiaSaikkonen, OP
Juha Sallinen,JuhaSallinen, GDPR Tech
Heli Salmela
Satu Salmelin-Tikkala, Helsingin kaupunki / Stara
Tuula Salo, tuusalo
Nelli Salokannel, Visma
Aurora Salomaa, Lasten ja nuorten taidekeskuksen säätiö
Jari Salomaa, JariSalomaa, Jyväskylän kaupunki / Viestintä ja markkinointi
Minna-Maija Salomaa, mmsaloma, Lahden Yliopistokampus
Terhi Sandberg, Trhikki, Hämeenraitti
Susanna Sankala, SusannaSankala, Sunfish Finland
Jaana Santanen, luontouttaja, Luontouttaja (tmi)
Heini Santos, HeiniSantos
Linda Saukko-Rauta, saurau, Redanredan
Hannu Savela, hasaa, Dimma Growth Marketing
Heidi Selkäinaho, heidiselkainaho, Somepoint Oy
Piritta Seppälä, Piritta, Viestintä-Piritta Oy
Sanna Sevänen, SSevanen, Kidekoulu / Kide Consulting Oy
Petra Sievinen, petrasi, Gofore Oyj
Merja Siirilä, Mediamerja, Yle
Liisa Siitonen, LiisaSiitonen, Xennek Oy
Jussi Simolin, innoduel, Innoduel
Jukka Sinda, JukkaSinda, DNA Oyj
Petteri Sintonen, petterisintonen, BrandSome
Katri Sipilä, katrisipila, Deve Partners
Sanna Siren-Seijesvirta, Digimarkkinointitoimisto Flumenia
Tomas Sjöblom, TomasSjoblom, Helsingin yliopisto
Suvi Skantz, PS-viestintä Oy
Ilse Skog, Ippuli, Metropolia
Aki Snellman, snellman, Audioland
Tuija Soikkeli, tuijasoikkeli, Viestintätoimisto Medita Oy
Tanja Soulas
Petra Stolt
Kaisa Sulasalmi, kaisasulasalmi
Joona Suomala, Easoft Group
Johanna Suomela, Maisemaonnellinen
Marko Suomi, markosuomi, Visma Enterprise Oy
Marko Sykkö, marsyk, Viestintätoimisto Selander & Co. Oy
Antti Syrjä, sakari
Piritta Syrjälä, Leader Yhyres
Hanna Takala, hannatakala
Minna Takala, MinLii
Anni Takari
Leena-Iiris Takkala, liiris, Yle
Karri Takki
Anna-Maija Tapojärvi, Lapin AMK
Heli Tarkiainen, HeliTarkiainen, Liikenne- ja viestintävirasto Traficom
Laura Tikkanen, LauraTikkanen1, Solutos
Eveliina Toivonen, evetoivonen, HAMK
Jari Toivonen, Koripallomuseo, Koripallomuseo
Annukka Tolkki, AnnukkaTolkki, Turun yliopisto
Sinikka Torssonen, SinikkaT, Maaseutu.fi
Hannele Torvinen, HanneleTorvinen, JAMK Ammatillinen opettajakorkeakoulu
Paula Toukonen, paulatoukonen, Pirkanmaan mielenterveys ry.
Sofia Tuisku, Metsäteollisuus ry
Mikko Tuominen, Mikkotuominen1, Jyväskylän ammattikorkeakoulu
Heini Tuorila, tuorila
Ilkka Tuunanen, IlkkaTuunanen, Nodeon
Toni Töyräs, tonitoyras, Winled Oy
Merja Ukkola, meukkola
Petra Vaisalo, Pvaisalo, FINN-ID OY
Jonna Valkeinen
Katariina Valkeinen, k_valkeinen, Ketterä
Inka Valtamo, inkamaria66, Sääksmäen surakunta, diakoniatyö
Hanna Valtokivi, valtokivi, Valtokivi Art Studio
Emma Valtonen, LUT University
Janne Vanhala, jannevanhala, Training First
Susanna Vanhanen, Vahanen-yhtiöt
Sanna Varis, sanna_varis, Suomen Yrittäjäopisto Oy
Johanna Veijanen, Veijaska, Tredu
Satu Veltheim, SVeltheim, SenioriVerkko
Soila Veltheim, VeltheimSoila
Lotta Ventelä, loventel, Adoptioperheet ry twitter sitra
Noora Verronen, nooraverronen, Kaikki Somesta
Maria Vickholm, Haaga-Helia
Nina Viertorinne, JAMK
Jaana Viitakangas-Klemola, KlJaana
Karla Viitala, Sarastia Rekry
Salla Virta, Päijät-Hämeen pelastuslaitos
Sade Johanna Virtanen, sadejohanna, Markkinoinnin suunnittelija, valokuvaaja
Salla Virtanen, sallavirt, Rakennusliitto
Sanna Virtanen, sanzki
Jukka Viskari, VJ_viestijukka
Teemu Vornanen
Hanna Voutilainen, hannamariavv, Hannamaria Media
Sami Voutilainen,vousa
Leena Vuorenmaa, leenavuorenmaa, opiskelija Haaga-Heliassa
Kaisa Vuorivirta, Lahden Yliopistokampus
Irina VWL
Tia Vähäsarja, tiamariav, Kirkon viestintä
Lotta Vänskä, vanskalotta
Veera Värtinen, Verke
Tomi Väätäinen
Christoffer Weiss, ammattipuhuja, Ammattipuhuja
Mariikka Whiteman, Mar11kka, Turun yliopisto
Saga Wiklund, Saga_Wiklund, Medita
Tiinu Wuolio, TiinuWuolio, Medita
Helmi Yli-Knuuttila, HelmiYli, Into Seinäjoki Oy
Miia Ylinen, miiylinen, miiaylinen.fi
Elle Ylönen, elleylonen, Verke
Sirpa Ylönen, Suomen Matkailumuotoilijat ry
Heta Ängeslevä, HetaAngesleva, Helsingin kaupunki